19اسفند

هشت روش برای ارزیابی کارکرد و بازدهی فروشگاه خرده فروشی

چگونه بازدهی فروشگاه خود را ارزیابی کنیم

هشت روش برای ارزیابی کارکرد و بازدهی فروشگاه خرده فروشی

روال فروشگاه خرده‌فروشي شما اين است كه هر روز يك سري مشتري وارد مي‌شوند و نگاهي به اجناس مي‌اندازند و گاهي خريد مي‌كنند و مي‌روند و پرسنل فروشگاه‌تان هم سرشان با مشتريان شلوغ است و با خريد هر مشتري، مقاديري پول نقد وارد دخل (صندوق) فروشگاه‌تان مي‌شود، اما با وجود اين هم‌همه و سروصدا، واقعاً كاركرد و بازدهي فروشگاه خرده‌فروشي‌تان در چه حد است؟ يكي از ساده‌ترين راه‌ها، ارزيابي مقايسه‌اي است. يعني درآمد مدت زمان مشخصي از سال جاري را با درآمد مدت زمان مشابه در سال گذشته مقايسه كنيد. براي موفقيت و رونق ، اين بسيار اهميت دارد كه علاوه بر بهبود كيفي و كارآيي عملكرد پرسنل و كاركنان فروشگاه، روي كارآيي و بهره‌وري فضايي كه براي عرضه و فروش كالاها اختصاص يافته و همچنين روي بالا بردن حجم و بهره‌وري موجودي هر يك از كالاهاي عرضه‌شده نيز كار شود. يكي از ابزارهايي كه مي‌تواند جهت دستيابي به اين هدف بكار رود، فرمول‌هاي رياضي محاسبه بهره‌وري خرده‌فروشي است كه در ادامه به آن مي‌‌پردازيم :

09بهمن

بازاریابی کانال یکپارچه یا OMNI CHANNEL

آشنایی با بازاریابی کانال یکپارچه OMNI-CHANNEL

بازاریابی کانال یکپارچه یا OMNI CHANNEL

بازاریابی فرایندی مدیریتی – اجتماعی است که به وسیله آن افراد و گروه‌ها از طریق تولید و مبادله کالا با یکدیگر، به امر تأمین نیازها و خواسته‌های خود اقدام می‌کنند. بسیاری از مردم در مورد اصطلاح بازاریابی اشتباه کرده، آن را معادل فروش و یا تبلیغات تجاری که باعث افزایش فروش میشود میدانند. شاید برای بعضی عجیب باشد اگر به این واقعیت وقوف یابند که فروش ، بخش کوچکی از عملیات بازاریابی است. چنانچه کل بازاریابی را به کوه یخی تشبیه کنیم ، فروش بخش کوچک بالایی آن است و حدود 90 درصد مابقی در زیر آب مخفی است. فروش فقط جزیی از عملیات بازاریابی است و مهم‌ترین آن نیست .

نویسنده: محمد عزیزی

04مهر

اصول علامت ‌گذاری در فروشگاه های خرده فروشی

چرا علائم فروشگاهی به فروش بيشتر منجر می‌شوند؟

اصول علامت ‌گذاری در فروشگاه های خرده فروشی

محققان بر این عقیده‌اند كه امروزه، درك و شناخت مدیران و صاحبان فروشگاه‌های خرده‌فروشی از تبلیغات درون‌فروشگاهی (داخلی)، كه به ”علائم فروشگاهی“ موسوم هستند، بسیار ضعیف و نادرست است، ضمن اینكه از این ابزار تبلیغاتی، بسیار كم در جهت افزایش فروش استفاده می‌شود .

نویسنده: فراز سجودیان

23تیر

فروش فوق العاده " هایپر می " از اولین روز افتتاح

استقبال فوق العاده مردمی از اولین روز هایپرمی Hyper Me + عکس

فروش فوق العاده

فاز اول فروشگاه "هایپر می"روز گذشته پنجشنبه 91/04/22 در مجتمع مگامال واقع در شهرک اکباتان افتتاح شد و اولین روز فروش رسمی خود را تجربه کرد. علی رغم اینکه اطلاع رسانی در رسانه ها برای افتتاح این فروشگاه بزرگ انجام نشده بود ولی با استقبال چشمگیر مشتریان در شب اول فروش خود مواجه شد و با برنامه ریزی های انجام شده و استفاده از تجهیزات فروشگاهی مدرن در پایانه های فروش سیل جمعیت حاضر در فروشگاه با کمترین تعلل، خرید خود را با رضایت انجام دادند.

22تیر

افتتاح اولین شعبه فروشگاه های زنجیره ای هایپر می Hyper Me

هایپرمارکت مگامال، “هایپر مـی” باتجهیز سیستم های نرم افزاری یکپارچه‌ مدیریت فروش شرکت ســـبـز افــزار آریا افتتاح شد

افتتاح اولین شعبه فروشگاه های زنجیره ای هایپر می Hyper Me

فروشگاه های زنجیره ای Hyper Me (هایپر می) با همکاری ، مشاوره و اجرای سیستم های نرم افزاری جامع و یکپارچه ی مالی - بازرگانی و مدیریت فروش شرکت سبز افزار آریا ، راه اندازی و افتتاح شده است. شرکت سبز افزار با ارائه راهکارها و راه حل های کسب و کار ، متناسب و مطابق با سیاست ها و نیازهای مجتمع فروشگاهی هایپر می ، سیستم های جامع مدیریتی و مالی - بازرگانی خود را سفارشی سازی کرده و محصول نرم افزاری نهایی در حداقل زمان ممکن و در کمتر از دو ماه از آغاز این پروژه بزرگ، آماده بهره برداری گردیده است.