15فروردين

برترین نام های تجاری دنیا در صنعت خرده فروشی 2012

برترین نام های تجاری دنیا در صنعت خرده فروشی 2012

ساخت نام های تجاری ، پرورش و مراقبت از آنها مستلزم خلاقیت ، نوآوری و سخت کوشی فراوان می باشد . در رقابت بی حد و حصر برای افزایش سهم بازار ، شرکتهای بزرگ به ارتقای نام تجاری خود به عنوان یک ابزار راهبردی در جهت نیل به اهداف بلند مدت شان می نگرند . ارزش یک نام تجاری مشخصاً به عنوان یک سرمایه مادی و معنوی و اعتبار فراگیر یک شرکت منظور گردیده و در این راستا معیار ارزش گذاری و ارزیابی نام های تجاری ، خود نیاز به روش شناسی و رویکردهای مرتبط دارد.

شرکت اینتر برند بزرگترین مرجع ارزیابی ، رتبه بندی و ارزش گذاری برندهای مختلف در دنیا می باشد که از سال 1974 تاسیس گردیده است و با 40 شعبه در 26 کشور دنیا به این امر می پردازد . یکی از دپارتمان های اصلی این شرکت ، رتبه بندی برندهای خرده فروشی دنیا را بر عهده دارد که این امر هر ساله ، به صورت کلی و در قاره ها یا کشورهای مختلف انجام می پذیرد .

در گزارش سال 2012 این شرکت برندهای آمریکایی بی رقیب هستند و در 10 برند برتر جهانی 9 برند آمریکایی هستند و برندهای انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی و اسپانیایی در رده های پایین تر قرار گرفته اند . در رتبه بندی کلی ، لیست 50 برند برتر در جهان مشخص گردیده است و پر واضح است که بزرگترین شرکت دنیا و غول صنعت خرده فروشی " شرکت فروشگاه های زنجیره ای وال مارت Walmart " با اختلاف زیادی در صدر سیستم امتیاز دهی اینتر برند قرار گرفته و به میزان 139 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است . پس از این شرکت ، شرکتهای تارگت Target و هوم دیپوت Home Depot با 23 و 22 میلیارد دلار در رده های بعدی قرار دارند.

حضور فروشگاه های الکترونیکی همچون Best Buy ، EBay و Amazon.com در بین 10 برند اول بسیار جالب توجه بوده و تاثیرگذار است . برند کارفور Carrefour از فرانسه در جایگاه دهم و برند تسکو Tesco از انگلستان در رتبه یازدهم این جدول قرار دارند و برندهای آلدی Aldi در آلمان ، زارا Zara در اسپانیا و وول ورث WoolWorths در منطقه آسیاپاسیفیک ، برندهای برتر می باشند .

لازم به ذکر می باشد که ارزش گذاری برند به فرایندی گفته می شود که یک محصول ، خدمت یا شرکت در قیاس با موارد مشابه بدون برند ، ارزش گذاری می شوند و این ارزش به دارایی ، تجهیزات و سایر دارایی های رایج نمی پردازد و صرفاً به ارزش نام تجاری Brand می پردازد .

در ادامه مطلب شما می توانید گزارش کامل شرکت اینتر برند را برای برترین برند های خرده فروشی سال 2012 مشاهده نمائید .

تالیف: محمد عزیزی

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید و به اشتراک بگذارید

دیدگاه (0)

دیدگاه خود را بیان کنید

شما بعنوان یک مهمان دیدگاه خود را بیان می کنید.