abrano+

آمازون کارمندانش را با عینک واقعیت افزوده رصد می‌کند

هوش تجاری
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک خرده‌فروشی آنلاین حق امتیاز عینک واقعیت افزوده‌ ای

را ثبت کرده که مکان دقیق کارمندان را در انبارها نشان می‌دهد و حتی می‌تواند به آنها دستوراتی هم بدهد. آمازون (خرده‌فروشی آنلاین) حق امتیاز یک عینک واقعیت افزوده را ثبت کرده که برای نظارت بر کارمندانش ساخته می‌شود. در توضیحات این حق امتیاز جدید آمده است: این دستگاه حسابرسی پوشیدنی به‌طور دقیق نشان می‌دهد کارمندان اشیا را در انبارهای آمازون در کجا قرار داده‌اند.

با این حال عینکی که حق امتیاز آن ثبت شده نگرانی‌های کارشناسان حریم امنیتی کاربران را برانگیخته است. آنها معتقدند از چنین عینکی برای مقاصدی خطرناک‌تر مانند ردیابی همه حرکات کاربران استفاده می‌شود. این درحالی است که آمازون پیش از این به دلیل شرایط کاری سخت در انبارهای خود با انتقادات شدیدی روبه‌رو شده بود. البته آمازون از این حق امتیاز دفاع و اعلام کرده این گجت هیچ ارتباطی با رصد کارمندان ندارد.

سخنگوی آمازون در بیانیه‌ای نوشته است: فناوری در طول تاریخ محیط‌های کاری را قدرتمندتر کرده و ارتقا داده است. عینک‌های هوشمند و نمایشگرهایی که بالای سر قرار می‌گیرند از هم اکنون کارآیی‌های زیادی دارند و اطلاعات لازم برای عمل جراحی را برای پزشک فراهم می‌کنند، به رانندگان از وضعیت جاده و ایمنی اطلاع‌رسانی می‌کنند و ورزشکاران می‌توانند با کمک آنها اطلاعات لازم برای دستیابی به هدفشان را در اختیار داشته باشند. این حق امتیاز در مارس ۲۰۱۷ ثبت شده . به هر حال این عینک‌ها به یک دستگاه حسابرسی متصل می‌شوند که روی بدن کارمند قرار می‌گیرد و اطلاعات دقیق را فراهم می‌کند. این اطلاعات شامل مکان دقیق کارمندان در انبارهای آمازون است. البته این عینک‌ها قابلیت نشان دادن دستورالعمل‌هایی خاص برای کارمندان را دارند. مثلا ممکن است عینک به کارمند دستور دهد جعبه‌ای را از قفسه سمت چپ بردارد.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید :

مطالب مرتبط
آخرین مطالب
تلگرام سبزافزار
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.