abrano+

مصاحبه رادیویی جناب مهندس کهن با رادیو اقتصاد

رادیو اقتصاد
زمان مطالعه: 4 دقیقهروز سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱

مصاحبه رادیویی جناب مهندس کهن با رادیو اقتصاد

به گزارش روابط عمومی اقتصاد؛ این برنامه عصرگاهی با بخش ها و آیتم های متنوعی در خدمت شما شنوندگان خواهد بود و این برنامه از هفت آیتم تشکیل شده است.

آیتم “گنج ایران” به سراغ ظرفیت های اشتغالزایی مناطق مختلف کشور می رود در آیتم “گنج خانواده” آموزش سبک زندگی درست متناسب با شرایط روز اقتصادی جامعه را دارد.

در بخش بنام “خانواده بهره مند” چالش های اقتصادی یک خانواده را عنوان می کند.

برنامه “هفت گنج” کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی فرزانه صادقیان شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹:۰۵ از شبکه رادیویی اقتصاد پخش می شود.

روز سه شنبه مورخ دوم شهریور ماه سال ۱۴۰۱ جناب مهندس مجید کهن در رادیو اقتصاد برنامه هفت گنج حضور داشتند و از حمایت های دولت ایران در شرکت های دانش بنیان سخن گفتند.
نسخه صوتی مصاحبه و همینطور گزیده ای از این مصاحبه در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
رادیو اقتصاد

مجری: گنج جوانی ارزشمند ترین ودیعه الهی است که در اختیار انسان ها قرار داه شده و میخواهیم در این برنامه آشنا بشیم با یک مهندس جوان و نخبه، آقای مهندس مجید کهن، مدیر عامل شرکت دانش بنیان سبز افزار آریا.

میخوام بیشتر راجع به شرکت دانش بنیان شما بدونیم و اطلاعاتی که میبایست بیشتر مردم در جریان قرار بگیرند و در واقع آن قسمت از کار شما که در زندگی مردم نقش دارد رو برای مردم معرفی کنید و مطلب رو باز و روشن کنید .

جناب کهن: ما در شرکت دانش بنیان خودمون از سال ۸۳ در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات و تولید محصولات نرم افزاری فعالیت داریم. یکی از مهم ترین حوزه هایی که در آن فعالیت داریم، حوزه نظام های نوین مدیریتی منابع انسانی که بیشتر برای دستگاه های دولتی ، سازمان های دولتی و شرکت های بزرگ خدماتی و بانکی و … استفاده میشود. از جمله این ها می توانیم به سامانه نظام پیشنهادها suggestion system ، سامانه ارزیابی عملکرد assessment systems ، سامانه مدیریت دانش knowledgement system که بیشتر معروف هستند اشاره کنیم.

حوزه دیگری که ما در آن فعالیت داریم در صنعت خرده فروشی و یا retail هست. ما سامانه و راهکار های مختلفی برای این حوزه ها داریم که مشتریان ما میتوانند فرایندهای بازرگانی ، مالی، خرید و فروش، منابع انسانی و سایر سیستم هاشون رو به صورت مکانیزه مدیریت کنند که مخصوص شرکت ها و سازمان های بزرگ زنجیره ای از جمله هایپرمارکت هایی که در سطح کشور فعالیت می کنند.

مجری: همکاران شما چه بازه سنی ای دارند آیا تیم شرکت شما از جوانان هستند؟ چند نفر نیرو دارید؟

جناب کهن: بسیاری از مهندسینی که در حوزه آی تی فعال هستند ما افتخار همکاری باهاشون را داشتیم. در طول این سال ها تعداد نفرات متفاوت بوده در حال حاضر در شرکت بیش از ۴۰ نفر در حال فعالیت هستند. در مجموعه ما که اکثرشون هم مهندسینی هستند که در حوزه برنامه نویسی و آی تی فعالیت دارند.

مجری: در واقع اون بخش مستقیمی که شما ارائه خدمات برای مردم انجام میدید و تاثیر گذار روی زندگی روز مره شون هست چه بخشی هست؟ چون تا الان به صورت کلی روی خدمات شما صحبت کردیم. کمی جزئی تر اگر میشه که شنوندگان بحث رو بتونند لمس کنند و بدونن که در چه بخش هایی شرکت های دانش بنیان به دادشون میرسند و مشکلاتشون رو مرتفع میکنند.

جناب کهن: محصولات نرم افزاری شرکت سبز افزار در واقع محصولات B2B و برای سازمان ها و مجموعه هایی هست که مردم باهاشون سر و کار دارند. مخصوصا در حوزه فروشگاهی مانند سیستم های مکانیزه ای که خرید مردم را راحت تر میکنه ، ارتباط مردم با فروشگاه ها ، همینطور برنامه های خرید و فروش و تخفیف ویژه و ارتباط با مشتریان به صورت آنلاین یا حضوری دارند رو ما براشون فراهم میکنیم.

مجری: با توجه به نام گذاری سال ۱۴۰۱ که در واقع با عنوان حمایت گر شرکت های دانش بنیان و فعالیت های مختلف اعضای این شرکت ها هست.شما فکر می کنید که آیا حمایتی از اول سال دریافت کردید در حوزه خودتون؟یا اینکه به نظر شما تغییرات بنیادی که میتونه کمک کننده و تسهیل کننده راه شما و همینطور سایر شرکت های دانش بنیان چه چیزی می تونه باشه؟چه تسهیلاتی میتواند باشد که به رونق اقتصادی مجموعه شما کمک می کند و منجر به کار آفرینی بیشتری در این حوزه بشود؟

جناب کهن: مجموعه های دانش بنیان مثل ما مخصوصا در حوزه IT فعالیت دارند مشکلات زیادی پیش روشون هست. هم در مرحله تولید محصولات و هم در مرحله ارائه محصولات، به طبع اگر حمایت ویژه ای تو این حوزه باشه که البته الان هم تا حدودی هست.

بیشتر در حال حاضر در جذب نیروی متخصص مشکلات زیادی داریم که اگر حمایت هایی باشد برای تولیدات محصولاتمون راحت تر میتونیم این اقدامات رو انجام بدیم و هم در حوزه های عملیاتی ، در واقع ارتباطاتی که با سازمان های دیگه داریم نیازهای عملیاتی که وجود داره. محصولاتی که ما در شرکت سبز افزار تولید کردیم، اگر حمایت باشه ما به راحتی میتوانیم با نمونه های خارجی رقابت کنیم و با هزینه کمتر در اختیار سازمان های مختلف قرار بدیم تا بتوانند از اون استفاده کنن که این امر هم جلوی خروج ارز رو میگیره و به راحتی میتونن سازمان ها مبالغ کمتری رو هزینه کنند و هم حمایت های بیشتری رو از شرکت های داخلی داشته باشیم.

مجری: ضمن آرزوی موفقیت برای شما و همه افرادی که در این مرز و بوم هستند و تلاش می کنند برای تسهیل کارهای مردم، شاید با توجه به تخصصی که شما دارید و شرایطی بود خارجی از ایران و شرایط و رفاه بهتر ترجیح دادید در کشور خودتون بمونید و از تخصص شما، مردم خودتون بهره ببرند نه بیگانگان و این تفکر یک تفکر ناب و خالص و بسیار ارزشمند است و باید قدر شما رو بدونیم.

در ادامه مجری برنامه هفت گنج اضافه کردند چنین بود آنچه که در واقع در گفتگو های متفاوت با شرکت های دانش بنیان و اعضای این سازمان ها دریافت می کنیم این هست که همه این عزیزان یک ارق به ایران عزیزشون دارند . برای ساختن ایران وجود همچین متخصصینی الزامیست و همین که خدمت رسانی می کنند باید قدر این سرمایه های ملی را دانست.

منبع: رادیو اقتصاد

دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید :

مطالب مرتبط
آخرین مطالب
تلگرام سبزافزار
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.