ویژگی یک نرم افزار فروشگاهی خوب

سبزافزار
آخرین به روز رسانی ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
نرم افزار فروشگاهی خوب
زمان مطالعه: 4 دقیقه

فعالان حوزه خرده‌فروشی به خوبی از چالش‌های این صنعت مطلع‌اند و به دنبال راه‌حلی مدرن برای مشکلات مدیریت فروشگاه خود هستن. رسیدگی به امور مدیریت یک کسب و کار چند فروشگاهی با تعداد کارمندان زیاد، قوانین مختلف قیمت گذاری و تخفیف اعمال شده برای صدها محصول نیازمند استفاده از نرم‌افزاری قدرتمند است، اما پیچیدگی و گستردگی این نرم‌افزارها، یافتن نمونه مناسب در بازار امروز که راه‌‌حل‌هایی برای فعالیت و رشد در بازار امروز را در نظر می‌گیرد را دشوار کرده است. در ادامه برای کمک به شما تا رسیدن به بهترین انتخاب، ویژگی‌های یک نرم افزار فروشگاهی خوب نوشته شده است.

مدیریت موجودی

شما در هر صنفی‌که فعالیت می کنید، تفاوتی در این اصل ایجاد نمی‌کند که، مدیریت موجودی یکی از شاخصهای مهم در مدیریت موفق فروشگاه می‌باشد. به بیان ساده مدیریت موجودی، یعنی اطلاع دقیق و لحظه ای از میزان موجودی در شعب مختلف (در فروشگاههای چند شعبه‌ای) و ساماندهی موجودی اقلام مختلف در فروشگاه مرکزی و شعب، بطوریکه هیچگاه با کمبود موجودی و یا ذخیره بیش از حد آن در انبار مواجه نشوید. اگرچه ممکن است برخی از خره‌فروشان بدلیل اندازه کسب و کار خود، در ابتدا استفاده از نرم‌افزار را ضروری ندانند اما پس از بهره‌مندی از نرم‌افزار با مشاهده کاهش خطاها و کسب امکان ارائه بهترین خدمات به مشتریان و درست زمانیکه، توان رقابت با فعالان دیگر در حوزه‌ی مشابه خود را کسب می‌کنند، بی گمان در روند پیشرفت فروشگاه و همچنین رای و نظر مدیرانشان تفاوت را می‌بینیم.

مدیریت ارتباط با مشتریان

در مدیریت فروشگاه به روش نوین حفظ و وفادارسازی مشتری عامل مهمی در افزایش سود تلقی می‌شود، چرا که ارائه خدمات به مشتریان وفادارهزینه کمتری دارد و معمولا مشتریان وفادار نسبت به سایرین تمایل به خرید بیشتری دارند علاوه بر آن، با به اشتراک گذاشتن تجربه‌ی خرید خوب خود با دیگران، با کمترین هزینه تبلیغات برای کسب و کار مشتری بیشتری جذب می‌کنند. نظارت بر مشتری از طریق مشاهده رفتار او صورت می‌گیرد، برای مثال؛ تجزیه‌ و تحلیل سودآوری مشتریان و پیش‌بینی مدت زمان وفاداری به فروشگاه در انتخاب استراتژی برخورد با آن‌ها بسیار مؤثر است.

اگر صاحب یک کسب‌و‌کار هستید

شما می توانید در رابطه با امکانات سامانه جامع باشگاه مشتریان سبز و روش‌های مدیریت ارتباط با مشتریان، اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

باشگاه مشتریان

پشتیبانی قدرتمند و پاسخگو

برای یک نرم‌افزار فروشگاهی ارائه خدمات پشتیبانی درست به اندازه امکانات آن مهم است. پشتیبانی به معنای رفع خطاهای احتمالی در نرم‌افزار، آموزش کاربر جهت استفاده درست و مشاوره برای افزایش امنیت است. هر نرم‌افزار در بازه‌های متفاوت زمانی نیازمند به‌روزرسانی و بررسی است تا از عدم بروز خطا در آن اطمینان حاصل شود، عرضه نسخه‌های جدید نرم‌افزار و راه‌اندازی آن نیز از ویژگی‌های پشتیبانی کارآمد است.

گزارشات متنوع تحلیلی و کاربردی

تجزیه و تحلیل داده‌های هر کسب‌وکار به صاحبان آن‌ها کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه در مورد موقعیت‌های نامشخص بگیرند و از آن‌ها در تعیین اهداف، بهبود فرآیندهای داخلی و پیش‌بینی دقیق‌تر فروش و درآمد آینده استفاده کنند. همچنین گزارش فروش این امکان را فراهم می‌کند که داده‌های فروش فروشگاه ضبط ، تجزیه و تحلیل شوند، این امکان نه تنها به طور خودکار آنچه را که فروش خوبی دارد را شناسایی می‌کند، بلکه میزان سود از هر محصول را نیز نشان می دهد. علاوه بر این، داده‌ها کمک می‌کنند تا رفتارهای مصرف‌کننده و نحوه استفاده از آن اطلاعات برای جذب و حفظ مشتریان را نیز درک شوند.

گزارش های متنوع
اگر نیاز به گزارش از اطلاعات کسب‌و‌کار خود دارید

شما می توانید راجع به امکانات سامانه‌های داشبورد مدیریتی و هوش تجاری اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

هوش تجاری

تناسب قیمت با محصول و خدمات ارائه شده

قیمت از جمله مواردی است که در انتخاب نرم‌افزار بسیار تأثیرگذار است، اغلب چیزی که برای کسب‌وکارها حائز اهمیت است دریافت مزایای بیشتر در مقابل هزینه انجام شده برای نرم‌افزار است. استراتژی‌های متنوعی برای قیمت‌گذاری خدمات یک نرم‌افزار به مشتری وجود دارد اما ارائه محصول با قیمتی متناسب با ارزش واقعی آن در کنار برآورده کردن نیاز کسب‌وکار ویژگی مهمی است که ارائه گزینه‌های متفاوت، یک نرم‌افزار را نسبت به رقبا برتر می‌کند.

قابلیت تلفن‌همراه

محدودیت در منابع مالی و فضا در فروشگاه از اصلی‌ترین چالش‌های مدیران یک فروشگاه است که افزودن قابلیت استفاده از نرم‌افزار در تلفن همراه انعطاف بیشتری را برای رویایی با این چالش به همراه داشته‌است. امکان نصب اپلیکیشن سبز بر سیستم‌عامل‌های مختلف، هر تلفن همراه هوشمندی را به یک سخت‌افزار مدرن برای کسب‌وکار و صندوق فروشگاهی تبدیل می‌کند . بهره‌مندی از تلفن همراه هوشمند در روند فروش سبب افزایش سرعت و نظم در ارائه خدمات و محصولات به مشتریان می‌شود، در نتیجه میزان رضایت مشتری از فروشگاه را افزایش می‌دهد.

امکان سفارشی‌سازی

طراحی و بهینه‌سازی نرم‌افزار براساس نیاز و تقاضای مشتری، عنصری مهم در انتخاب نرم‌افزار به شمار می‌رودرعایت استانداردهای هر کسب‌وکار به جزئی‌ترین نیازها توجه می‌کند و راه‌حلی را برای آن‌ها ارائه می‌دهد که هزینه‌ها و زمان پیاده‌سازی را در سازمان به طرز چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

مدیریت خرید و ارتباط با تأمین‌کننده

یک نرم‌افزار خوب فروشگاهی باید به شما این امکان را بدهد تا فرایندهای خرید و تدارکات را مشخص کنید، برای درخواست محصولات مشابه از تامین‌کننده را تنظیم کرده و به صورت دستی یا خودکار درخواست را ایجاد کنید. علاوه بر این، قیمت‌ تأمین‌کنندگان مختلف را مقایسه کند و آخرین ویژگی که البته بسیار حائز اهمیت است حتی نرم‌افزارهای پایه باید به شما اجازه دهند تا سفارش خرید را بر اساس نیازها ایجاد کنید و گزارشی از تاریخچه ارتباط با فروشنده را ارائه دهد.

سامانه تامین کنندگان
اگر صاحب یک فروشگاه هستید

شما می توانید در رابطه با امکانات سامانه تامین کنندگان سبز اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

امکانات پورتال تامین کنندگان

قابلیت توسعه

نرم‌افزار فروشگاهی خوب باید جامع و یکپارچه باشد، یعنی قابلیت اتصال به سایر بخش‌ها را نیز داشته باشد. علاوه بر این نرم‌افزارها به طور پیوسته به منظور بهبود، افزودن بخش‌های جدید و کاربردی بر حسب نیاز کاربر، تغییراتی را تجربه می‌کنند، برای تأیید کارآمدی نرم‌افزار بررسی امکان توسعه و ارتقا به نسخه‌های جدیدتر نیز ویژگی مهمی به شمار می‌رود.

در پایان

نرم‌افزار فروشگاهی نوعی راه‌حل مدرن است که صاحبان کسب‌وکار را قادر می‌سازد تا هوشمندانه‌تر انتخاب و عمل کنند. استفاده از نرم‌افزاری متناسب با نیاز فروشگاه می‌تواند تولید و سود را افزایش دهد بنابراین در موفقیت مجموعه عامل مهمی به‌شمار می‌رود. نرم‌افزار فروشگاهی سبز با خدمات گسترده و بهینه، بدون محدودیت جغرافیایی آماده خدمت‌رسانی است. رابط کاربری ساده، عرضه سیستم یکپارچه مدیریت فروشگاهی و پشتیبانی ویژه رایگان از جمله ویژگی‌هایی است که دغدغه‌ی صاحبان کسب‌وکارها را پاسخ می‌دهد. چنانچه نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان سبزافزار تماس بگیرید تا شما را در انتخاب نرم‌افزار متناسب کسب‌وکار تان یاری کنند.

منبع:

hashmicro

دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید :

مطالب مرتبط
آخرین مطالب
تلگرام سبزافزار
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.