هدیه به زمین در روز درخت کاری

سبزافزار
آخرین به روز رسانی ۱۵ اسفند ۱۴۰۱
زمان مطالعه: 2 دقیقهاگر چه سبزافزار آریا سال‌ها در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت داشته اما یکی از دغدغه‌های همیشگی ما وضعیت شرایط زمین و طبیعت بوده. تخریب محیط زیست تنها به زمین و آسمان محدود نمی‌شود بلکه آلودگی تا اعماق زمین نیز نفوذ کرده است. آب، هوا و خاک، منابع طبیعی هستند که برای حیات موجودات ضروری‌اند و پیامد آسیبی که انسان به آن‌ها وارد کرده، علاوه بر زندگی خودش بر سایر موجودات نیز تأثیرگذار است.

عواملی که در سال‌های اخیر موجب تخریب این منابع شده و همچنین راه‌حل‌هایی که از آسیب بیشتر جلوگیری می‌کنند بی‌شمارند ولی باید به این نکته توجه داشت که این پیامدها در مواردی چنان عمیق اند که حتی با امکانات امروزی نیز قابل جبران نیست. رفتار آزاردهنده با طبیعتی که زندگی‌بخش است و منابع خود را برای زندگی راحت‌تر در اختیار ما قرار داده بی‌خردی انسان مدرن است.

دخالت‌های انسان امروزی در چرخه‌ی طبیعت اصلی‌ترین عامل تخریب محیط زیست شناخته‌شده است، در سال‌های اخیر بسیاری از زیستگاه‌ها از بین رفته‌اند و گونه‌های مختلفی در حال انقراض‌اند. راه‌حلی که برای مقابله با این بحران ارائه می‌شود، تلاش برای تغییر در نگرش انسان‌هاست، با تغییر الگوهای فرهنگی در یک جامعه مسائل زیست محیطی چهره‌ی انسانی از خود نشان می‌دهند و عموما توجهات بیشتری را به خود جلب می‌کنند.

خواست سبزافزار همواره این بوده که در این مسیر، همراه و سهیم باشد، ۱۵ اسفندماه روز درختکاری، بهترین فرصت برای انجام فعالیتهای سبز است، از این رو سبز‌افزار در اسفندماه سال جاری جهت ادای احترام به زمین در روز درختکاری، به مناسبت ۲۱امین سال فعالیت این کسب‌وکار ، ۲۱ اصله درخت بلوط را به زمین هدیه کرده است. امید و اعتقاد بر این است که این حرکت در مسیر حفظ و بهبود شرایط زمین (محیط زیست ما) اثرگذار باشد.

به امید ایرانی سبز و آباد.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید :

مطالب مرتبط
آخرین مطالب
تلگرام سبزافزار
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.