abrano+

هوش تجاری و رشد فروش

content team
آخرین به روز رسانی ۲ اسفند ۱۴۰۱
هوش تجاری و رشد فروش
زمان مطالعه: 3 دقیقه

تاثیر هوش تجاری بر افزایش فروش

هوش تجاری و رشد فروش در حال تبدیل شدن به یک بخش جدایی ناپذیر از دنیای تجارت است. این تکنولوژی در قالب نرم افزارهای متنوع روز به روز در حال تکامل است. در این مقاله با تاثیرات این تکنولوژی در فروش کسب و کارها آشنا می شویم و بررسی کوتاهی بر ارتباط هوش تجاری و رشد فروش خواهیم داشت.

۳ تاثیر مهم هوش تجاری بر فروش

یک نرم افزار هوش تجاری از طرق مختلفی، می تواند به افزایش فروش منجر شود. سه مورد از اصلی ترین راه ها را در اینجا را بررسی می کنیم.

    ۱)شناسایی و تمرکز بر مشتریان سودمندتر

لزوما بهترین مشتری شما کسی نیست که بیشترین سفارش را می دهد. بلکه مشتریانی که مرتبا از شما خرید می کنند شاید برای شما سودمندتر باشند. با استفاده از نرم افزارهای هوش و رشد فروش می توان مشتریان را بر اساس تکرار خرید و ارزش خرید رتبه بندی کرد. به این ترتیب مشخص می شود که بهترین مشتریان چه کسانی هستند. علاوه بر این در مراحل بعدی با استفاده از نرم افزارهای هوش تجاری می توانید مشتریان را بر اساس مواردی مانند پرداخت به موقع، مرجوعی، شکایات و غیره نیز رتبه دهی کنید. پس از این رتبه بندی می توانید تلاش های خود را بر جذب مشتریانی با ویژگی های مشابه، با مشتریان پرسود خود متمرکز کنید. همچنین می توانید استراتژی هایی برای جایگزینی مشتریان کم ارزش، به اجرا بگذارید.

    ۲)افزایش دقت در پیش بینی های فروش

تنها با پاسخ دقیق به سوالاتی نظیر سوالات زیر می توانید پیش بینی خوبی از فروش و درآمد آینده خود داشته باشید.
  • چه چیزی می فروشید؟
  • به چه کسانی می فروشید؟
  • چه زمان و کجا می فروشید؟
پاسخ های دقیق به این سوالات ارزش بالایی از نظر هوش تجاری و رشد فروش دارند. مطالعات نشان می دهد که بهبود در پیش بینی های فروش، افزایش حاشیه سود را نیز در پی دارد. با بهره گیری از امکانات یک نرم افزار هوش تجاری تیم های بازاریابی و فروش می توانند با پیش بینی تقاضاهای فصلی، اثر بخشی تبلیغات وغیره صحت پیش بینی های خود را بهبود ببخشند. ابزارهای BI‌ امکان دسترسی مدیران را به اطلاعات فروش قبلی با تاریخ های فروش شان فراهم می کنند. امری که در بهبود پیش بینی های آینده آنان بسیار موثر خواهد بود.

    ۳)سنجش تاثیر استراتژی های بازاریابی

یک نرم افزار هوش تجاری و رشد فروش می تواند در برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی موفقیت فعالیت های تبلیغاتی به شما کمک کند. به این ترتیب قادر خواهید بود کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی با بیشترین تاثیر بر مشتریان را شناسایی کنید. از این طریق خواهید توانست که بودجه های تبلیغاتی و بازاریابی خود را به برنامه های پربازده تر اختصاص دهید. بهبود نرخ حفظ مشتریان، درآمد بیشتر از کمپین های فروش و افزایش سطح رضایتمندی مشتریان از دیگر نتایج استفاده از BI هستند.

حرف آخر

هوش و رشد فروش , بخشی حتمی از آینده دنیای کسب و کار است. این تکنولوژی به طرق مختلفی باعث افزایش سود، بهبود عملکرد سیستم ها و بازدهی کسب و کارها می شود.بهتر است از همین امروز به فکر باشید تا فردا،  از مزایای آن بهره ببرید.
در صورت تمایل به مشاهده سامانه هوش تجاری می توانید این صفحه را مطالعه فرمایید

دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.