abrano+

۵ دلیل اصلی خروج کارکنان از سازمان

content team
آخرین به روز رسانی ۲ اسفند ۱۴۰۱
دلایل خروج کارکنان از سازمان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دلایل خروج کارکنان از سازمان شامل موارد بسیاری است. این تحقیقات با استفاده از نرم افزارهای متفاوت انجام شده است. دراین مقاله به ۵ مورد آن می پردازیم

۱- مشکلات در روابط با مدیران بالا دستی

هیچ احتیاجی نیست که رئیس و کارمند با یکدیگر دوست باشند اما قطعا باید بین آنها رابطه ای سالم برقرار باشد. یک رابطه ناسالم با مدیر می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس، درگیری های ذهنی و عدم تعهد کارمند به کیفیت کارش شود.

۲- عدم جذابیت شغلی

علاقه شرط اصلی ورود به یک موقعیت شغلی و ادامه دادن آن است.تجربه نشان داده است که حتی انگیزه مالی نمی تواند در دراز مدت افراد را وادار به انجام کارهایی کند که به آن علاقه مند نیستند.

۳- رابطه ناسالم با همکاران

شاخصه سلامتی روحی یک کارمند داشتن روابط صمیمانه در محل کار است. برای یک مدیر واجب است که در صورت مشاهده مشکل بین کارمندانش به صحیح ترین شکل مداخله کند و از خروج کارکنان از سازمان جلوگیری کند.

۴- عدم فرصت ابراز توانمندی ها

یکی دیگر از دلایل خروج کارکنان از سازمان برای همه افراد امکان ارتقاء شغلی بسیار مهم است. آنها می خواهند که شاهد پرورش و رشد فردی خود باشند.

۵- عدم برخورداری از استقلال و اختیارات لازم

تجربه نشان داده است که در سیستم هایی که بسیار دست و پا گیر هستند یا به علت نبود قوانین مشخص دخالت های گاه و بی گاه در کار افراد صورت می گیرد، دلیل اصلی خروج کارکنان از سازمان است .

شما اگر سازمان متوسط یا بزرگی داشته باشید بهتر است از سامانه های جامع نظام پیشنهادها و ارزیابی عملکرد کارکنان استفاده کنید تا بتوانید رویکرد و عملکرد بهتری در سازمان خود را شاهد باشید

کتاب جامع ۱۰ شاخص کلیدی عملکرد در خرده فروشی را مطالعه فرمایید مشاهده کتاب

دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.