تجربه استارباکس

سبزافزار
۷ دی ۱۳۹۹
تجربه استارباکس
۵
(۱)

تجربه استارباکس

 • مؤلف :

  سرجيو زيمن

 • مترجم:

  سينا قربانلو

 • نام کتاب :

  تجربه استارباکس

 • ناشر :

  انتشارات مبلغان

برای همه ما شاید باورنکردنی باشد که قهوه فروشی استارباکس قهوه خود را در ۱۱ هزار فروشگاه و ۳۷ کشور جهان عرضه می کند. همه کارگران و کارمندان فروشگاهها که همان شرکای استارباکس هستند، با لباس متحدالشکل و بر اساس کتاب پیش بند سبز که حاوی دستورالعملهای چگونگی اداره فروشگاههاست از مشتریان خود پذیرایی می کنند. هر هفته حداقل ۳۵میلیون مشتری به فروشگاههای استارباکس مراجعه میکنند و انواع قهوه و شیرینی مورد علاقه خود را سفارش می دهند. راز این حضور پر حجم در چیست؟در تبلیغات رسانه ای استارباکس، در طعم و مزه قهوه ها، در قیمتهای غیرقابل رقابت آنها و یا در سیستم مدیریتی استارباکس؟ قطعأ همه این موارد دخالت دارند، اما آنچه که از همه بیشتر شایان توجه است چگونگی اداره فروشگاههای استارباکس است.
معرفی کتاب های دیگر را میتوانید در این قسمت مطالعه فرمایید
در این کتاب، ما با فلسفه اصول حاکم بر اداره شرکتی آشنا می شویم اداره کننده یکی از بزرگترین فروشگاههای زنجیره ای جهان است این موضوع از آن رو می تواند بسیار مهم باشد که بدانیم در کشور ما تجربه های موفقی درباره تأسیس فروشگاههای زنجیره ای، آن هم بصورت خرده فروشی و در ابعاد مغازه های سنتی خودمان نداریم، تأسیس چنین فروشگاههایی می تواند به سیستم توزیع کشور، ساختاری نظام مند بخشد و به ایجاد نامهای تجاری موفقی که بر پایه تفکرات منطقی مبتنی بر احترام به مشتری، آموزش فروشندگان و کیفیت خدمات و محصولات استوار است، منجر گردد. بدیهی است این نامها می توانند از جغرافیای ملی خارج شوندو سیطره های جهانی پیدا کنند. هنوز در انتظار آنیم که نامهای تجاری ایرانی در قالب کالاها و خدمات در بازارهای جهانی حضوری قدرتمندانه پیدا کنند.
استارباکس چطور یک فنجان قهوه را تبدیل به پدیده ای در سراسر دنیا کرد؟ جوزف میچلی با دسترسی منحصر به فرد به منابع و پرسنل شرکت استارباکس، پنج اصل طلایی رهبری را شناسایی و تفکیک کرده است که یک ایده معمولی را تبدیل به تجربه ای خارق العاده کردند.
مراقب باشید، کتابی که می خواهید مطالعه کنید، بی نهایت داغ است.

از اینکه با امتیاز دادن به بهبود مطالب کمک میکنید ممنونیم

میانگین امتیازات ۵ / ۵٫ تعداد امتیازات ۱

هنوز کسی امتیازی به این مقاله نداده، اولین امتیاز را شما بدهید به این مطلب!

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.