دلایل موفقیت فروشگاه والمارت

content team
آخرین به روز رسانی ۳ اسفند ۱۴۰۱
دلایل موفقیت والمارت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رموز موفقیت فروشگاه زنجیره ای والمارت

فروشگاه والمارت به قدرتش در ارائه تخفیف های باور نکردنی مشهور است. شعار این شرکت «هر روز یک تخفیف» است. با این حال ۴ دلایل مهم دیگری هم در موفقیت این شرکت تاثیرگذار هستند. دلایل اصلی موفقیت فروشگاه والمارت به غیر از ارزان فروشی را در اینجا بررسی خواهیم کرد.

۱- توجه همزمان به فروشگاه های زنجیره ای و سفارش آنلاین

فروشگاه والمارت گسترده ترین شبکه فروشگاه های زنجیره ای در آمریکاست. بر اساس آمارهای مختلف حدود ۶۰ درصد از آمریکایی ها حداقل هر سه ماه یکبار از فروشگاه والمارت خرید می کنند. از سال ۲۰۱۷ وال مارت تمرکز ویژه ای بر فروشگاه های آنلاین خود گذاشت. به طوری که در این مدت چهار ساله حجم مبادلات آنلاین این شرکت هر سال به طور متوسط ۱۵۴ درصد رشد داشته است. این شرکت برای اولین بار سیاست فروش کلیک کن و بردار (click-and-collect) را به اجرا گذاشت. در این روش مشتریان اجناس مورد نیازشان به صورت اینترنتی رزرو و سپس با مراجعه به فروشگاه اینترنتی آنها را برمی دارند. این سیاست به خصوص در مورد اجناسی که تخفیف های بی رقیبی دارند بسیار موفقیت آمیز بوده است.

۲- ارائه خدمات مالی گسترده در فروشگاه والمارت

از دلایل موفقیت فروشگاه والمارت نه تنها در خرده فروشی بلکه در ارائه خدمات مالی گسترده نیز متمایز است. وال مارت با همکاری شرکای خود در بسیاری از فروشگاه هایش خدمات بانکی و مالی ارائه می کند. کاربردی ترین این خدمات عابر بانک های دایر در شعب آن هستند. این اقدام با توجه به ترافیکی که در فروشگاه ها ایجاد می کند بر فروش آنها نیز تاثیرگذار بوده است.

۳- استفاده از فناوری های روز در والمارت

فروشگاه والمارت در اوایل دهه هشتاد میلادی اولین فروشگاهی بود که از بارکد استفاده کرد. تکنولوژی ای که تاثیر بسیاری در تسریع فرآیند خرید و کاهش خطاهای انسانی داشت. دیگر تکنولوژی ای که  فروشگاه والمارت استفاده می کند تکنولوژی شناسایی فرکانس های رادیویی (RFID) است. RFID تامین کنندگان را وادار می کند که یک میکروچیپ به محصولات خود متصل کنند که حاوی اطلاعات آن محصول باشد. به این ترتیب فروشگاه والمارت قادر است که محصولات پر فروش و قفسه های خالی را به راحتی شناسایی کند. امری که باعث کاهش هزینه های این شرکت و استفاده بهینه از فضا و نیروی انسانی اش شده است. همچنین به این وسیله فروشگاه والمارت توانسته است دست بالا را در رابطه با تامین کنندگان کالا داشته باشد.

۴- خلاقیت در لوجستیک در فروشگاه والمارت

فروشگاه والمارت از سیستم Cross-docking برای فروش و ارسال کالا استفاده می کند. به این معنی که تقریبا فضایی به نام انبار ندارد. آنها اجناس را مستقیما روی قفسه ها می چینند. برای ارسال سفارشات آنلاین نیز اجناس مستقیما پس از دریافت از تامین کننده برای مشتری ارسال می شوند. این کار بسیاری از هزینه های انبارداری و معیوب شدن اجناس را از بین می برد و محصول را سریع تر به دست مشتری می رساند.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید :

مطالب مرتبط
آخرین مطالب
تلگرام سبزافزار
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.