۵راه افزایش فروش در خرده فروشی ها

content team
آخرین به روز رسانی ۳ اسفند ۱۴۰۱
افزایش فروش در خرده فروشی ها
زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش فروش در خرده فروشی ها موضوعی است که روز به روز تغییر می کند. برای آشنایی با پنج روش افزایش فروش در خرده فروشی ها با ما همراه باشید.

افزایش فروش در خرده فروشی ها

برای افزایش فروش در خرده فروشی ها ترکیبی از پنج روش زیر مثمر ثمر خواهد بود. البته باید دقت داشت که این روش ها باید با ماهیت هر کسب و کار سازگار شوند.

۱- استفاده از روش های نوین مدیریتی

در صورتی که فروشندگان و کارمندانی را برای فروشگاه خود استخدام کرده اید از پیشنهادهای آنها استفاده نمایید. نرم افزار نظام پیشنهادها و خلاقیت کارکنان سبزافزار می تواند در این مسیر شما را یاری کند. همچنین در فروشگاه خود از تکنولوژی های جدید برای سفارش، پرداخت، ارتباط با مشتریان وغیره استفاده کنید. این کار تجربه خرید مشتریان شما را بهبود می بخشد و آنها را به شما وفادار می کند. همچنین این کار از بسیاری از هزینه های اضافی جلوگیری می کند. یک نرم افزار جامع فروش می تواند کمک بزرگی در این زمینه به خرده فروشی شما بکند.

۲- برقراری رابطه واقعی با مشتریان

مشتری خود را در فروشگاه دنبال نکنید، این کار بسیار آزار دهنده است. در عوض سعی کنید او را مطمئن سازید که در صورت داشتن هر گونه سوال در دسترس او خواهید بود. همچنین از آنها سوالاتی بپرسید که احساس کنند واقعا در پی کمک به آنها برای خریدشان هستید. پرسیدن سوالات بی ربط و زیاد به بهانه ایجاد صمیمیت با مشتری حتی می تواند آنها را از خرید منصرف کند.

۳- تامین محصولات از برندهای سرشناس

هنگام خرید و سفارش تامین کالا به این نکته دقت داشته باشید که یک برند سرشناس بیش از نیمی از مسیر فروش را برای شما، خود به خود طی می کند. حتی در شرایط سخت اقتصادی هم بسیاری از مشتریان حاضرند که با پرداخت هزینه بیشتر از برندی مطمئن خرید کنند. همچنین در اجرای سیاست های فروش، تبلیغات، پروموشن و حتی چیدمان محصولات در فروشگاه اولویت را به این برندها بدهید.

۴- سبد کالایی کامل

یک روش افزایش فروش در خرده فروشی ها تکنیک cross-sell است. برای هر محصول اصلی خود تعدادی محصول فرعی نیز در نظر گرفته و آنها را نیز برای فروش ارائه کنید. بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند کالای اصلی لوازم جانبی آن را یکجا خرید کنند. تکنیک دیگر فروش upsell است. این تکنیک مشتری را متقاعد می کند که به جای کالای مورد نظرش با پرداخت کمی هزینه بیشتر کالایی را بخرد که امکانات و کیفیت بسیار بیشتری دارد.

۵- اجرای پروموشن ها

پروموشن یک راه همیشگی افزایش فروش در خرده فروشی هاست. چه خرده فروشی شما آنلاین است و چه یک فروشگاه واقعی روش های اجرای پروموشن متنوعی برای شما وجود دارد. تبلیغات فصلی و شناسایی کالاهای ترند در موقعیت های مختلف با استفاده از انواع کمپین های فروش میسر می شود.

سخن آخر

بسیاری از روش های افزایش فروش در خرده فروشی ها بر سه عامل نیروی انسانی، برند و تکنولوژی استوار هستند. نیروی انسانی زبده، برندهای معتبر در کنار تکنولوژی ها و نرم افزارهای خرده فروشی ضامن افزایش فروش در این فروشگاه ها خواهند هستند.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را ارسال کنید :

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.