abrano+

سیستم فروش تلفنی

( Telephone sales )

درخواست دمو دانلود کاتالوگ

قابلیت های زیرسیستم فروش تلفنی

یکی از کانال های فروش در فروشگاه فروش به صورت تلفنی است. مشتریان فروشگاه می توانند بدون مراجعه به فروشگاه از طریق تماس تلفنی سفارش و درخواست کالاهای مورد نیاز خود را به فروشگاه اعلام نمایند . اپراتور فروش تلفنی سفارش را از مشتری دریافت کرده و پس از جمع آوری کالاها توسط مسئول مربوطه از انبار یا سطح فروش ، آنها را اسکن نموده و فاکتور فروش را صادر می نماید . در صورتیکه برخی از کالاهای سفارش مشتری موجود نباشد ، پس از تماس با مشتری و تایید وی کالاهای جایگزین برای اقلام ناموجود به فاکتور اضافه می گردد.

پس از صدور صورتحساب مشتری، کالاها توسط پیک برای مشتری ارسال می گردد، در این مرحله پیک به مبلغ فاکتور به فروشگاه بدهکار می شود. پس از تحویل کالاها، مشتری مبلغ فاکتور را بصورت نقد یا کارتخوان به پیک پرداخت می کند. همچنین می توان برای مشتری اعتبار نسیه در نظر گرفت و پرداخت و تسویه حساب در زمان آتی صورت گیرد. در نهایت پس از بازگشت پیک به فروشگاه، عملیات تسویه حساب با پیک برای یک یا چند فاکتور انجام می شود.

یکی از ابزارهای مهم قابل استفاده در فروش تلفنی دستگاهID Caller است که در زمان تماس مشتری با فروشگاه، صفحه تماس مشتری با نام و تصویر وی فعال می شود. اپراتور می تواند مشتری را انتخاب نموده و مشتری مستقیماً به فاکتور فروش جدید انتساب می یابد. همچنین منطقه مشتری در این نرم افزار تعریف می گردد و می توان برای مناطق مختلف هزینه های ارسال متفاوت در نظر گرفت.

در فروش تلفنی عملیات Up-Selling و Cross Selling اهمیت به سزایی خواهد داشت . برای این امر می توان برای هر کالا، کالای جایگزین یا کالای مرتبط تعریف نمود و در زمان انتخاب کالا به مشتری پیشنهاد نمود. همچنین از نرم افزار داشبورد مدیریتی برای دریافت گزارشات و تاریخچه خرید مشتری برای پیشنهادات کالاهای فراموش شده یا خرید دائمی استفاده نمود.

ویژگی ها ، امکانات و فرایندهای زیر سیستم فروش تلفنی

فروش تلفنی
  • امکان درج مشخصات مشتریان ، تلفنهای تماس و آدرس مشتری
  • امکان گروه بندی مشتریان
  • امکان درج منطقه مشتری برای محاسبه هزینه ارسال کالا روی فاکتور مشتری
  • استفاده از دستگاه ID Caller
  • امکان ارسال کالا توسط پیک و تسویه حساب در محل مشتری
  • امکان پیشنهاد کالاهای جایگزین یا مکمل به مشتری
  • امکان دریافت گزارشات و تاریخچه خرید های قبلی مشتریان
آیا نیاز دارید با سامانه و راهکارهای مدیریت اشخاص بیشتر آشنا شوید؟

    تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سبزافزار آریا است.